Aktualności
Zawody Nordic Walking w Łańcucie

26 czerwca, w Łańcucie, z okazji Dni Łańcuta odbyło szereg imprez sportowych. Wśród nich dziecięce biegi na rozmaitych dystansach, biegi dla dorosłych oraz zawody nordic walking na 2,5 km i 5km. Konkurencję nordic walking na dystansie 5km wygrał Marek Sokołowski (PTG "Sokół" Rymanów).
Bieg i Marsz NW Uniwersału Połanieckiego

25 czerwca 2022 r. w Połańcu miał miejsce III Bieg i Marsz NW Uniwersału Połanieckiego. W konkurencji nordic walking kategorię wiekową M50+ wygrał zawodnik PTG "Sokół" Rymanów - Marek Sokołowski. Klasyfikacja OPEN nie była prowadzona.
Mistrzostwa Świata Nordic Walking. Choczewo 2022

W dniach 17,18,19 czerwca 2022 w Choczewie (woj. pomorskie) odbyły się Mistrzostwa Świata w konkurencji Nordic Walking. W imprezie uczestniczyli reprezentanci Polski, Francji, Niemiec, USA, Włoch, Ukrainy, Słowacji i Maroka. W sumie ok 700 kijkarzy. Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach, 5km, 10km, 21km. Udział w finałach 5km i 10km poprzedzony był eliminacjami. Do decydującej rozgrywki awansowało po 100 sportowców z najlepszymi czasami. W półmaratonie startował nasz reprezentant, Marek Sokołowski, który w kategorii wiekowej miał 31 rywali i ostatecznie wywalczył 5m. Natomiast w klasyfikacji OPEN mężczyzn zajął miejsce jedenaste.
Boże Ciało 2022

Boże Ciało, czyli Uroczystości Najświętrzego Ciała i Krwi Chrystusa to święto kościelne obchodzone 60 dni po Wielkanocy. W tym roku wypadło ono 16 czerwca.. W uroczystych, tegorocznych obchodach w kościele parafialnym św. Wawrzyńca w Rymanowie uczestniczyła delegacja uczniów z klas mundurowych rymanowskiego liceum, zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Gimnastycznym "Sokół".
Wojewódzkie zawody w dwuboju strzeleckim

14 czerwca 2022 r. na strzelnicy Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie, która jest jedną z najnowocześniejszych i w pełni zautomatyzowanych na Podkarpaciu, odbyły się wojewódzkie zawody w dwuboju strzeleckim szkół o profilu mundurowym, pod patronatem rzeszowskiego Kuratora Oświaty. Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” i Zespół Szkół Publicznych w Rymanowie.
Uroczystości w Jasielu

10 czerwca 2022 r. w nieistniejącej obecnie łemkowskiej wsi Jasiel, na terenie Nadleśnictwa Rymanów, odbyła się coroczna uroczystość z okazji rocznicy powstania Wojsk Ochrony Pogranicza oraz upamiętnienia 76. rocznicy pomordowanych żołnierzy Strażnicy WOP Jasiel i uczczenia kurierów beskidzkich ZWZ i AK. 20 marca 1946 r. ze strażnicy Wojsk Ochrony Pogranicza w Jasielu wyruszył około stuosobowy oddział żołnierzy i milicjantów.
Page 67 of 76


















