Aktualności
Puchar Polski Nordic Walking w Latoszynie

31 lipca 2022 r. w Latoszynie nieopodal Dębicy, miały miejsce ósme zawody tegorocznego Pucharu Polski. Po zakończonej rywalizacji, podczas uroczystej dekoracji zwycięzców, reprezentantka PTG "Sokół" Rymanów - Erwina Wilusz otrzymała certyfikat potwierdzający powołanie do kadry narodowej.
Puchar Polski Nordic Walking. Sędziszów Małopolski

30 lipca, w Sędziszowie Małopolskim, odbył się siódmy etap tegorocznego cyklu Pucharu Polski Nordic Walking. W sędziszowskiej rywalizacji uczestniczyło dwoje reprezentantów naszego Towarzystwa Gimnastycznego. Erwina Wilusz odniosła siódme, kolejne zwycięstwo na dystansie 5km i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Marek Sokołowski wygrał kategorię wiekową, a w klasyfikacji OPEN mężczyzn zajął 5 miejsce.
Puchar Polski NW w Goślinie Murowanej i Wągrowcu

16 lipca 2022 r. w Murowanej Goślinie (woj. wielkopolskie, pow. poznański) odbył się kolejny etap Pucharu Polski w konkurencji nordic walking. Po raz kolejny, w tym sezonie, zdecydowane zwycięstwo na dystansie 5 km. odniosła Erwina Wilusz startująca w barwach PTG "Sokół" Rymanów.
VIII Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking

W ostatnią niedzielę, 17 lipca, podczas Mistrzostw Polski w Biathlonowym Nordic Walking, w Kościelisku koło Zakopanego, zawodnicy Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" z Rymanowa wywalczyli trzy medale w kategoriach wiekowych. Wśród kobiet w K/2 triumfowała Paulina Niepokój z Łazów. Wśród mężczyzn (kat. M/5) drugie miejsce zdobył Marek Sokołowski z Rymanowa - Zdroju, a na miejscu trzecim uplasował się Witold Zych - mieszkaniec Rogów.
Podkarpacki Puchar NW. Kolbuszowa 2022

16 lipca 2022 r. w Kolbuszowej, odbył się piąty etap tegorocznego cyklu Podkarpackiego Pucharu nordic walking. I tym razem barw rymanowskiego Sokoła bronił nasz jedynak - Marek Sokołowski, który po raz kolejny wygrał swoją kategorię wiekową i w klasyfikacji generalnej prowadzi z kompletem zwycięstw.
Puchar Świata Nordic Walking. Ryga 2022

9 lipca 2022 r. w Rydze, odbyły się drugie zawody tegorocznego cyklu Pucharu Świata Nordic Walking. Dystans 5km. zdecydowanie wygrała Erwina Wilusz (PTG "Sokół" Rymanów), która tym samym umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.
Page 66 of 76


















