
19 stycznia 2023 r, w Oleszycach, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbyła się ósma edycja zimowego półmaratonu oraz siódma edycja marszu nordic walking. W zawodach rywalizowało ok. 400 zawodników. Konkurencję nordic walking, wśród kobiet na dystansie 9,6 km, wygrała Erwina Wilusz reprezentująca PTG "Sokół" Rymanów.
Nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wręczali: Nadleśniczy Nadleśnictwa Oleszyce Tomasz Smędra, Starosta Powiatu Lubaczowskiego Zenon Swatek oraz Wójt Gminy Stary Dzików Tomasz Jabłoński. Bieg wspólnie zorganizowali: Stowarzyszenie ,,Czas na pomoc” w Oleszycach, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Powiat Lubaczowski, Urząd Miasta i Gminy w Oleszycach, Nadleśnictwo Oleszyce, Urząd Gminy w Starym Dzikowie.





















